EMEKLİ MAAŞI BİLGİSİ | Emekli Maaşı Sorgulama |Hesaplama| SGK | SSK |

EMEKLİ MAAŞI BİLGİSİ

EMEKLİ MAAŞI KESİNTİ

Günümüzde işlemlerimizin çoğunu internet üzerinden vakit kaybetmeden gerçekleştirmekteyiz. Bu kapsam içerisinde ise, bizlere sunulmuş olan imkanlar dahilinde emekli maaş bilginize ulaşabilmektesiniz. Bu yazımızda ise sizlere emekli maaşı bilgisine online uygulamalar ile birlikte işleminizi nasıl yapabileceğiniz hakkında bilgi vereceğiz. Çalışma hayatı boyunca adınıza yatırılan primlerin tutarını belirlediği emekli maaşının bilgisi emekli olacak olan vatandaşlar tarafından kontrol edilmesi gerekmektedir. Bu konuda özellikle priminizin yatırılıp yatırılmadığı da bu konuda önem arz etmektedir. Emekli maaşınızı öğrenmek için ise, bağlı olduğunuz kuruma, SSK, BAĞ-KUR ve Emekli Sandığı kurumlarına göre yapmanız gerekmektedir. Yazımızın devamında sizlere verecek olduğumuz bilgiler yardımı ile birlikte sizlerde işlemlerinizi kolaylıkla yapabilirsiniz. Eskiden bu işlem iki farklı sistem üzerinden şifreli ve şifresiz olmak üzere iki farklı şekilde gerçekleşmekteydi. Fakat kısa bir süre önce E-SGM sistemi ile şifresiz olarak sadece kimlik bilgileriniz ile işlemlerinizi gerçekleştirdiğiniz site kapatılmıştır. İşlemlerinizi halen online hizmet vermeye devam eden E-Devlet sistemi üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Fakat E-Devlet sistemi üzerinden emekli maaşı bilgisi gibi pek çok işlemi yapmak için E-Devlet şifrenizin olması gerekmektedir. E-Devlet şifrenizi temin edip işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. Yazımızın devamında konu ile ilgili bilgileri edinebilirsiniz.

Emekli Maaşı Bilgisine Nasıl Ulaşabilirim?

Emekli maaşı öğrenme işleminizi E-Devlet sistemi üzerinden yapabileceksiniz. E-Devlet sistemi üzerinden yapacak olduğunuz tüm işlemlerinizde E-Devlet şifrenize ihtiyacınız olacaktır. E-Devlet şifrenizi ise, PTT şubelerinden rahatlıkla edinebilirsiniz. Bunun için ise, kimlik bilgileriniz yer aldığı bir başvuru formu yeterli olacaktır. Ayrıca bunun için 2 TL işlem ücreti ödemeniz gerekmektedir. Bu işlemlerinizden sonra E-Devlet şifrenizi edinebilir ve sistem üzerinden işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Emekli maaşı bilginize ulaşmak için ilk olarak yazımızın sonunda bulunan bağlantı adreslerinden bağlı olduğunuz, SSK (4A), BAĞ-KUR (4B) ve Emekli Sandığı (4C)’dan seçiminizi yapmanız gerekmektedir. Açılan ekran üzerinden öncelik olarak “Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonuna basmanız gerekmektedir. Ardından değişen ekran ile birlikte, TC kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi girmeniz gerekmektedir. Son olarak ise, “Sisteme Giriş Yap” butonuna basmanız gerekmektedir. Gerçekleştirmiş olduğunuz bu işlemlerden sonra, emekli maaşınız hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

SSK (4A) Emekli Maaşı Bilgisi İçin Lütfen TIKLAYINIZ!

BAĞ-KUR (4B) Emekli Maaşı Bilgisi İçin Lütfen TIKLAYINIZ!

Emekli Sandığı (4C ) Emekli Maaşı Bilgisi İçin Lütfen TIKLAYINIZ!Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş