E-DEVLET ŞİFRESİ | Emekli Maaşı Sorgulama |Hesaplama| SGK | SSK |

E-DEVLET ŞİFRESİ

edevlet

Artık devlet kapısında beklemeden devlet ile ilgili tüm işlemlerinizi E-Devlet şifresi ile internet üzerinden yapabilirsiniz.

E-Devlet Şifresi Alma

E-Devlet şifresini içeren zarfınızı PTT müdürlüklerinden, şahsi başvurunuz ile üzerinde TC kimlik numaranızın olduğu kimliğinizi ibraz ederek temin edebilirsiniz. Şifre ilk alındığında  işlem masrafı PTT tarafından 2 lira olarak alınmaktadır. Şifrenin kaybedilmesi,unutulması vb. gibi durumlarda PTT’den alınacak her şifre için 4 lira ödenmektedir. Bu masraf dışında başka herhangi bir yıllık ücret ödemesi olmamaktadır.

E-Devlet Şifresi Değiştirme

Sisteme E-Devlet şifresi ile ilk defa giriş yapan kullanıcı zaten güvenlik sebebi ile ‘şifre değiştirme’ sayfasına yönlendirilmektedir. Kayıt sonrası sisteme giriş yapmış kullanıcı ise ‘kişisel bilgi ve ayarlarım’ kısmından şifre değişikliği yaparak yeni şifresini belirleyebilir. Aynı zamanda kişi PTT şubelerinden de şifre alarak şifre değişimini gerçekleştirebilir.Etiketler:

Yorumlar

 1. Hümmet YILDIZTEKİN dedi ki:

  Emekli maaşımın dökümü lazım

  1. Hurcan Karatas dedi ki:

   E-Devlet şifresi alarak E-Devlet sisteminden emekli maaşınız hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

 2. Sümeyye dedi ki:

  Ben 7.ayın 1de 2016 emekli olucam inşallah nekadar maaş bağlanır onu sorgulamak istiyorum

  1. Hürcan Karataş dedi ki:

   Hesaplama işlemi en doğru şekilde SGK müdürlüklerinde yapılmaktadır. İnternet üzerinden sağlıklı bir bilgi alamayabilirsiniz, Sümeyye Hanım.

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş