E-DEVLET ŞİFRESİ NASIL ALINIR? | Emekli Maaşı Sorgulama |Hesaplama| SGK | SSK |

E-DEVLET ŞİFRESİ NASIL ALINIR?

e-devlet şifresi

E-Devlet Şifresi Nasıl Alınır?

E-Devlet şifresi nasıl alınır” sorusunun cevabını bu yazıdan alabilirsiniz. E-Devlet şifresi almak için size en yakın PTT şubesine gitmeniz gerekir. T.C. kimlik numaranızı bildirerek alabilirsiniz. E-Devlet şifresi alacak kişi şifreyi almak için bizzat PTT’ye gitmelidir. Anne, baba, kardeş veya arkadaş gibi kişilere şifre verilmeyecektir. Bu uygulamanın amacı ise sizin haberiniz olmadan yerinize sizin şifrenizle başkalarının işlem yapmasını önlemektir. E-Devlet şifresi her vatandaşa özel olmak üzere farklı algoritma yapılarında üretilmektedir. Her şifre birbirinden farklıdır.

E-Devlet şifresini ilk aldığınızda PTT müdürlüğü tarafından 2 lira işlem masrafı kesilmektedir. E-Devlet şifresi aldığınız taktirde 22 devlet kapısı ile ilgili sorgulama işlemlerinizi yapabilirsiniz. Örneğin SGK ile ilgili bir sorgulama yapmak istiyorsanız T.C. kimlik numaranız ve E-Devlet şifrenizle bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. E-Devlet şifrenizi kaybettiğiniz taktirde yenisini almak için 10 TL ödemeniz gerekmektedir. Onun için almış olduğunuz şifrenizi bir yere kaydetmeniz önemle rica olunur.

Yeni gelişen teknolojiyle birlikte artık kamu ile ilgili sorgulama işlemlerini uzun kamu kuyrukları beklemeden internet üzerinden yapabilmektesiniz. E-Devlet kapısı sizler için kurulmuş bir hizmet sitesidir. Güvenli ve hızlı bir işlem yapmanız için size E-Devlet sitesine giriş linki verdik. Aşağıdaki linke tıklayarak E-Devlet sitesine girebilir, sorgulama yapabilirsiniz.

E-Devlet Kapısına Giriş İçin TIKLAYINIZ!Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş