E-DEVLET ŞİFREMİ UNUTTUM | Emekli Maaşı Sorgulama |Hesaplama| SGK | SSK |

E-DEVLET ŞİFREMİ UNUTTUM

e-devlet şifresi

E-Devlet sistemi; SSK sorgulama, BAĞ-KUR sorgulama, plaka sorgulaması, E-Okul öğrenci bilgileri, tapu sorgulaması gibi işlemlerinizi gerçekleştirebilmek için büyük kolaylık sağlamıştır. E-Devlet sistemini çok sık kullanmayan vatandaşların geçen zaman içinde şifrelerini unutması çok normal bir durumdur. Bu durumda ” E-Devlet Şifremi unuttum ? Ne yapmalıyım ? ” gibi soruların cevabını aramaya başlıyorlar. Bizde bu sorununuzu giderebilmek için ne yapmanız gerektiğini anlatacağız.

E-Devlet Şifremi Unuttum Ne Yapmam Gerekiyor ?

İlk olarak bir E-Devlet şifresine sahip değilseniz herhangi bir PTT şubesine giderek 2 TL ücret karşılığında bir E-Devlet şifresi alabilirsiniz.

Eğer bir E-Devlet şifresine sahipseniz ve şifrenizi unuttuysanız yapmanız gereken yine bir PTT şubesine gitmektir. PTT şubesine yaptığınız “E-Devlet şifremi unuttum” başvuru ücreti de 4 TL dir. Böylelikle şifrenizi tekrar almış olacaksınız.

Eğer internet üzerinden E-Devlet sistemine girmiş, E-Devlet şifrenizi değiştirmiş ve unutmuş iseniz yapmanız gereken yine bir PTT şubesine giderek başvuru yapmanız gerekmektedir. Bu işlemin ücreti ise 4 TL dir.

E-Devlet şifrenizi unutmamak ve işlemlerinizi kolayca gerçekleştirebilmek için şifrenizi unutmayacağınız, güvenilir bir yerde saklayınız.Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş