E-DEVLET NE ZAMAN EMEKLİ OLABİLİRİM | Emekli Maaşı Sorgulama |Hesaplama| SGK | SSK |

E-DEVLET NE ZAMAN EMEKLİ OLABİLİRİM?

ne zaman emekli olabilirim

Emeklilik kişilerin çalışma hayatında verdiği emeğin karşılığı olarak hayat ettikleri bir durumdur. Sosyal Güvenlik Kurumu’na bağlı olarak çalışan her vatandaşımız emeklilik için belirlenmiş olan koşulları sağlaması ile emekli olabilirler. Sağlanması gereken koşullardan biri yaş sınırıdır. Yaş sınır sigortanızın başladığı tarihe göre değişiklik gösterebilmektedir. Bir diğer koşul prim gün sayısını doldurmuş olmaktır. Son olarak belirli miktarda primin adınıza yatırılmış olması gerekmektedir. Bu koşulları gerçekleştirmeniz ile birlikte E-Devlet ne zaman emekli olabilirim uygulaması ile emekliliğinizin ne zaman olacağına dair bilgileri alabilirsiniz. E-Devlet sisteminin vatandaşlarımıza sunduğu hizmetlerden biri olan E-Devlet ne zaman emekli olurum uygulaması ile vatandaşlarımız emekliliği hakkında detaylı bilgiye sahip olabilir. E-Devlet ne zaman emekli olurum uygulamasını kullanabilmeniz için yapmanız gerekenleri yazımızın devamında sizler ile paylaşacağız.

E-Devlet Ne Zaman Emekli Olabilirim İşlemi Nasıl Yapılır?

E-Devlet sistemi üzerinden gerçekleştireceğiniz tüm işlemlerde olduğu gibi E-Devlet ne zaman emekli olabilirim uygulamasını kullanmak için de ilk olarak bir E-Devlet şifresine ihtiyacınız vardır. E-devlet şifrenizi en yakın bir PTT şubesine gidip kimliğiniz ile başvurarak 2 TL işlem ücreti ödeyerek E-Devlet şifrenizi temin edebilirsiniz. E-Devlet şifrenize kolay ve hızlı bir şekilde sahip olabilirsiniz. E-Devlet şifresine sahip olduktan sonra öncelikle yazımızın sonunda sizlerle paylaşmış olduğumuz bağlantı adresine tıklayınız.

  • Aşağıdaki bağlantı adresine tıkladıktan sonra açılan sayfada ilk yapmanız gereken işlem “Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonuna tıklamaktır.
  • Daha sonra gelen sayfada ise T.C. kimlik numarasını ve temin ettiğiniz E-Devlet şifresini giriniz.
  • Son olarak ise bilgilerinizin doğruluğundan emin olup “Sisteme Giriş Yap” butonuna tıklayınız.
  • Böylece E-Devlet ne zaman emekli olabilirim işlemini başarı ile tamamlamış olursunuz.

E-Devlet Ne Zaman Emekli Olabilirim İşlemi İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş