E-DEVLET GİRİŞİ | Emekli Maaşı Sorgulama |Hesaplama| SGK | SSK |

E-DEVLET GİRİŞİ

e-devlet şifresi

E-Devlet sistemi vatandaşlarımızın devlete ait tüm kurum ve kuruluşlarına tek bir siteden ulaşabilmesi ayrıca merak ettikleri soruları internet üzerinden öğrenebilmeleri için kurulmuş bir yapıdır. E-Devlet girişi ile birlikte vatandaşlarımız saatlerce sıra beklemek zorunda kalmadan işlemlerini bu site üzerinden kolaylıkla yapabileceklerdir. E-Devlet girişi yapabilmek için 3 yöntem bulunmaktadır. Bunlar; şifre ile, mobil imza ile ve elektronik imza ile yapılan yöntemlerdir. Bunların nasıl yapılacağını aşağıda kısaca anlatacağız.

Şifre İle E-Devlet Girişi Nasıl Yapılır?

Şifre ile E-Devlet girişi yapabilmek için herhangi bir PTT şubesinden 2 TL karşılığında E-Devlet şifresi edinebilirsiniz. Şifreyi unutmanız halinde ikinci bir şifre alabilirsiniz fakat bu sefer şifre ücreti 4 TL olacaktır.

Mobil İmza İle E-Devlet Girişi Nasıl Yapılır?

Mobil imza hizmeti ülkemiz GSM operatörlerinin E-Devlet girişi için hizmete sundukları bir sistemdir. Aylık belirli bir ücret karşılığında Avea, Turkcell gibi ülkemiz GSM operatörlerinden imzanızı edinebilirsiniz.

Elektronik İmza İle E-Devlet Girişi Nasıl Yapılır?

Elektronik imza, özel şirketler tarafından sunulan bir hizmettir. Elektronik imza hizmeti sunan şirketlerden belirli bir ücret karşılığı elektronik imzanızı edinebilirsiniz.

Tüm bu işlemleri yapabilmek için aşağıda verdiğimiz linke tıkladıktan sonra açılan sayfadan hangi şekilde yapacağınızı seçerek E-Devlet girişi işleminizi tamamlayabilirsiniz.

E-Devlet Girişi İçin TIKLAYINIZ!Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş