BAĞ-KUR CENAZE YARDIMI | Emekli Maaşı Sorgulama |Hesaplama| SGK | SSK |

BAĞKUR CENAZE YARDIMI

emekli sandığı cenaze yardımı

Ülkemizde BAĞ-KUR sigorta sistemine bağlı olarak çalışmakta olan vatandaşlarımızın vefat etmeleri durumunda geride kalan eşi, çocukları, kardeşleri ya da anne ve babasının kişinin cenazesinin kaldırma işlemleri esnasında mağduriyet yaşamaması amacı ile BAĞ-KUR cenaze yardımı adı altında bir ödenek verilmektedir.

BAĞ-KUR Cenaze Yardımı Nasıl Alınır?

BAĞKUR cenaze yardımı alabilmek için vefat eden BAĞ-KUR kapsamındaki kişinin defin işlemleriyle ilgilenen kişilerin, ölüm tarihinin belirtilmiş olduğu bir belge ile birlikte SGK‘ya dilekçe yazarak cenaze yardımı için başvuru yapmaları gerekmektedir. Eğer vefat eden kişinin ölümü nüfus kütüğüne işlenmişse ölüm tarihine ait belgeye gerek yoktur. BAĞKUR cenaze yardımı için başvuru belgesini Sosyal Güvenlik Kurumu’nun internet sitesinden kolayca edinebilirsiniz. Ya da SGK Müdürlükleri’ne giderek başvuru belgesini temin edebilirsiniz. Vefat eden BAĞ-KUR’lunun eşinden başkası cenaze işlemleriyle ilgileniyorsa bazı belgeler istenmektedir. Bu belgelerin ne olduğu başvuru belgesinde yer almaktadır.

BAĞ-KUR Cenaze Yardımı Ne Kadar?

BAĞKUR cenaze yardımı ülkemizde sigortalı olarak çalışmakta olan vatandaşların vefatından sonra geride kalan kişilere verilmekte olan ücret olan 308,00 TL ile aynıdır.Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş