BAĞ-KUR'DAN NASIL EMEKLİ OLURUM? | Emekli Maaşı Sorgulama |Hesaplama| SGK | SSK |

BAĞ-KUR’DAN NASIL EMEKLİ OLURUM?

emekli aylık bilgisi

Bu yazıda sizlere BAĞ-KUR’a bağlı olan kişilerin emekli olabilmesi için sağlaması gereken koşullar hakkında bir takım yardımcı bilgiler vermeye çalışacağız. BAĞ-KUR’dan nasıl emekli olurum sorusunu cevaplamadan önce biraz emeklilik hakkında bilgi verelim. Emeklilik kişilerin SGK tarafından belirlenen prim gün sayılarını doldurduktan sonra SGK’ya başvuru yaparak çalışma hayatlarını noktalama ve ödedikleri primlere göre belirlenen emekli maaşlarını almaları işlemidir. BAĞ-KUR yani 4B emeklilik işlemleri hakkında verilecek bilgilere yazının devamından ulaşabilirsiniz.

BAĞ-KUR’dan Nasıl Emekli Olurum?

BAĞ-KUR’dan emeklilik için prim girişlerinizin BAĞ-KUR üzerinde olması gerekmektedir. BAĞ-KUR’dan nasıl emekli olurum işlemleri için primlerinizin tam ve eksiksiz bir şekilde ödenmiş olması en önemli şarttır. Çünkü emekli maaşınız ödenen primlerinize göre belirlenmektedir. Primleriniz eksiksiz ve düzenli bir şekilde ödeniyor ise emekli olabilmek için çalışma gün sayısını doldurmanız gerekmektedir. Tüm bu şartlar sağlandıktan sonra yani hem primleriniz eksiksiz bir şekilde ödenip hem de çalışma yaşınızı doldurmuş iseniz SGK kurumuna emeklilik başvurusu yapabilirsiniz. Ödemiş olduğunuz primler hesaplanarak sizlere uygun bir emekli maaşı çıkarılacaktır. Böylece çalışma hayatınızı sonlandırıp emekliliğin tadını çıkarabilirsiniz.Etiketler:

Yorumlar

  1. selami dedi ki:

    12.04.1969 olup sigorta tarihi başlangıç 2002 ..02.01.tarım balkuna giriş tarihim.bu yıla kadar ödúyorum.nezaman emekli olurum.askerlik borçlanması bana gerekirdimi.cvp verirseniz sevinirim

    1. Hürcan Karataş dedi ki:

      Detaylı bilgi için Alo 170 SGK hattını arayabilirsiniz, Selami Bey.

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş