BAĞ-KUR TAKSİTLENDİRME | Emekli Maaşı Sorgulama |Hesaplama| SGK | SSK |

BAĞ-KUR TAKSİTLENDİRME

BAĞ-KUR taksitlendirme ve yapılandırma işlemleri BAĞ-KUR’a borcu olan vatandaşların borçlarını daha rahat bir şekilde ödeyebilmelerini sağlamak için kurum tarafınca oluşturulmuş bir sistemdir. BAĞ-KUR taksitlendirme çalışmaları 2012 yılında meclis gündemine taşınmış ve geçmiş olduğumuz yıl içerisinde uygulanma aşaması tamamlanmıştır. Eğer vatandaş çeşitli sebeplerden dolayı ödenmesi gereken primlerini ödeyememiş ve borçlanmış ise BAĞ-KUR taksitlendirme işlemi sayesinde artık kuruma olan borçlarını rahatlıkla ödeyebilecek.

Özellikle borçlu durumu olmasından dolayı kendi sigortasından sağlık hizmeti alamayan ve anne, baba ya da eş üzerinden sağlık yardımı alan kişilere borç çıkarılmıştı. Bu sebeplerle borçlu olan kişilerin borçları silinerek kendi borçlarını taksitlendirme ile daha rahat ödeyebilmeleri için kuruma başvurmaları gerekmektedir. Bu yazımızda sizlere BAĞ-KUR borçlarınızı BAĞ-KUR taksitlendirme imkanıyla nasıl ödeyebileceğinizi, BAĞ-KUR taksitlendirmeden nasıl yararlanacağınızı açıklayacağız.

2014 BAĞ-KUR Taksitlendirme İmkanı

SGK, 2014 yılında almış olduğu kararla BAĞ-KUR borçlusu olan vatandaşların borçlarını yapılandırma ve taksitlendirme imkanı sundu. Borçlu vatandaşların borçları anapara üzerinden hesaplandı. Yani ödenmesi gereken miktara ait gecikme zamları ve faizler sıfırlandı ve bu şekilde yeni bir hesap çıkarıldı. Hesaplanan bu yeni miktar ise vatandaşın rahat ödemesi için 18 ay yerine 36 ay üzerinden taksitlendirildi. Tüm BAĞ-KUR taksitlendirme imkanlarından yararlanamayacak olan vatandaşlar için ise banka olanakları da mümkün durumda. Borcunu ödeyecek geliri olmayan ve yeterli olmadığını düşünen vatandaşlar için kimi bankalar çeşitli kampanyalarla uygun kredi seçenekleri sunarak sizlere BAĞ-KUR borcunuzu ödeme olanağı sunmuş oluyor.

BAĞ-KUR borcu olan ve bunu kolay ödeyebilmek için BAĞ-KUR taksitlendirme yoluna gitmek isteyen vatandaşların yazılı olarak Sosyal Güvenlik Kurumu’na başvurmaları gerekmektedir. Sizler de BAĞKUR taksitlendirmeden faydalanmak istiyorsanız yazılı olarak başvuru yapmanız borçlarını kolaylıkla ödemenizi sağlayacaktır.Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş