BAĞ-KUR KAYDI SORGULAMA | Emekli Maaşı Sorgulama |Hesaplama| SGK | SSK |

BAĞ-KUR KAYDI SORGULAMA

bağ-kur maaş sorgulama

Sosyal Güvenlik Kurumu adı altında bulunan SSK, BAĞ-KUR ve Emekli Sandığı gibi önemli sigorta kurumlarının işlemleri vatandaşlara kolaylık sağlaması açısından ve kurumlarda oluşacak yoğunluğun azaltılması için internet üzerinden online olarak yapılabilmesine ortam hazırlanmıştır. BAĞ-KUR kaydı sorgulama işlemi de bu kolaylık sağlanan işlemlerden biri olup internet üzerinden birkaç adımda rahatlıkla yapılabilir. Bu işlem ile BAĞ-KUR içerisinde kaydınız hakkında bilgi sahibi olmanıza imkan sağlar. BAĞ-KUR kaydı sorgulama işlemi şifreli olarak pek çok işleminizi yapabileceğiniz E-Devlet sistemi üzerinden güvenli ve kolay bir şekilde gerçekleştirilebilir. Bu yöntem ile de sorgulama işleminizi nasıl yapacağınız konusunda detaylı bilgileri yazımızın devamını okuyarak edinebilirsiniz.

Daha önceden BAĞKUR kaydı sorgulama işlemi şifresiz olarak da yapılabilmekteydi. Ancak şifresiz işlem gerçekleştiren site olan E-SGM sitesi kısa bir süre önce süresiz olarak kapatıldı. Bu nedenle artık şifresiz işlem gerçekleştirmek olası bir seçenek değildir. Artık işlemlerimizi yalnızca şifreli olarak E-Devlet sitesi üzerinden yapabilmekteyiz.

E-Devlet sistemi üzerinden BAĞ-KUR kaydı sorgulama işlemi ve bunun gibi birçok işlemi gerçekleştirebilmek için E-Devlet şifresine sahip olmanız gerekmektedir. Bir E-Devlet şifreniz yoksa E-Devlet şifrenizi alabilmek için size en yakın PTT şubesine kimlik bilgilerinizin okunabildiği kimliğiniz ile birlikte giderek şifre alma başvurusunda bulunmanız gerekmektedir. İşlem ücreti 2 TL’dir. Sonrasında şifrenizi teslim alabilirsiniz.

E-Devlet Sistemi Üzerinden Şifreli Olarak BAĞ-KUR Kaydı Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

E-Devlet BAĞ-KUR kaydı sorgulama işlemi için yazımızın devamında sizlerle bir bağlantı adresi paylaştık. Bu adresten maddeleri doğru bir şekilde uygulamanız ile sorgulama işleminizi gerçekleştirmiş olursunuz.

  • Açılan sayfada kimlik doğrulaması için “Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonuna tıklayınız.
  • Daha sonra T.C. kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi giriniz. E-Devlet şifrenizi nereden ve nasıl alabileceğinizi yazımızda bulabilirsiniz.
  •  Bu bilgileri doğru ve eksiksiz bir şekilde girdikten sonra “Sisteme Giriş Yap” butonuna tıklayarak BAĞKUR kaydı sorgulamanızı yapabilirsiniz.

E-Devlet Sistemi Üzerinden E-Devlet Şifresi İle BAĞ-KUR Kaydı Sorgulama İşlemi İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş