BAĞ-KUR HİZMET SORGULAMA | Emekli Maaşı Sorgulama |Hesaplama| SGK | SSK |

BAĞ-KUR HİZMET SORGULAMA

hizmet dökümü

BAĞ-KUR hizmet sorgulama işleminizi kişisel bilgilerinizle E-SGM üzerinden yapabileceğiniz gibi, E-Devlet şifrenizle SGK’nın resmi sitesinden de yapabilirsiniz. Bu hizmet sorgulama işlemi sayesinde prim gün sayınızı öğrenebilir, işe giriş ve çıkış tarihinizi sorgulayabilirsiniz. Biz size bu yazımızda BAĞ KUR hizmet sorgulamanızı nasıl yapacağınızı anlatacağız.

Daha önceden BAĞ-KUR hizmet sorgulama işleminizi ve bunun gibi birçok işlemi internet üzerinden iki resmi site yardımı ile gerçekleştirebiliyorduk. Ancak bu resmi internet sitelerden şifresiz işlem gerçekleştiren E-SGM resmi internet sitesinin kapatılması nedeni ile artık şifresiz sorgulama işlemi gerçekleştirebilmemiz mümkün değildir. Artık bu işlemlerimizi yalnızca E-Devlet sistemi üzerinden E-Devlet şifresi ile güvenli bir şekilde gerçekleştirebiliyoruz.

E-Devlet sistemi üzerinden BAĞ-KUR hizmet sorgulama işlemi ve bunun gibi birçok işlemi gerçekleştirebilmek için E-Devlet şifresine sahip olmanız gerekmektedir. Eğer bir E-Devlet şifresine sahip değilseniz E-Devlet şifrenizi alabilmek için size en yakın merkez PTT şubesine kimlik bilgilerinizin okunabildiği nüfus cüzdanınız ile birlikte giderek E-Devlet şifresi alma başvurusunda bulunmanız gerekmektedir. E-Devlet şifrenizi alabilmek için son olarak 2 TL işlem ücretini de ödedikten sonra E-Devlet şifrenizi size özel kapalı bir zarf içerisinde teslim alabilirsiniz.

E-Devlet Sistemi Üzerinden E-Devlet Şifre İle BAĞ-KUR Hizmet Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

E-Devlet şifresiyle BAĞ-KUR hizmet dökümü yapmanız için şifrenizin olması gerekmektedir. E-Devlet şifrenizi aldıktan sonra veya zaten bir E-Devlet şifresine sahipseniz şu işlemleri sırasıyla uygulayınız;

  • Yazının sonunda size vermiş olduğumuz BAĞ KUR hizmet sorgulama bağlantı adresine tıklayınız.
  • Daha sonra açılacak olan sayfa “Kimliğimi Şimdi Doğrula” sekmesine basınız.
  • Açılan sayfada T.C. kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi ilgili alanlara sırası ile giriniz.
  • Daha sonra hemen kimlik doğrulama platformunun altında bulunan “Sisteme Giriş Yap” seçeneğine tıklayarak işleminizi tamamlayınız.

E-Devlet Sistemi Üzerinden E-Devlet Şifresi İle BAĞ-KUR Hizmet Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş