BAĞ-KUR HİZMET DÖKÜMÜ | Emekli Maaşı Sorgulama |Hesaplama| SGK | SSK |

BAĞ-KUR HİZMET DÖKÜMÜ

bağkur işe giriş bildirgesi

BAĞKUR kapsamı altındaki vatandaşlarımız BAĞ-KUR hizmet dökümü uygulamasını kullanabilirler. BAĞ-KUR kapsamı içindeyseniz ve BAĞKUR hizmet dökümü nasıl yapılır merak ediyorsanız yazımızı dikkatlice okumanızı öneririz. Kolayca anlayabilmeniz için yazımızdaki bilgileri okuyunuz.

Daha önceden BAĞ-KUR hizmet dökümü alma işlemini şifresiz ve şifreli olarak iki şekilde gerçekleştirebilmek mümkündü. Ancak şifresiz işlem gerçekleştiren resmi site E-SGM’nin süresiz olarak kapatılması nedeni ile artık bu işlemi yalnızca E-Devlet sistemi üzerinden şifreli olarak gerçekleştirebiliyoruz. E-Devlet sistemi için şifrenizin bulunması zorunludur. Şifreniz olmadan işlem gerçekleştirmeniz mümkün olmayacaktır.

E-Devlet sistemi için şifrenizi PTT şubelerinden alabilirsiniz. Bunun için de nüfus cüzdanınız ile birlikte bir PTT şubesine giderek şifre alma başvurusu yapmanız gerekmektedir. Daha sonra 2 TL işlem ücreti ödeyip, E-Devlet şifrenizi teslim alabilirsiniz. Kapalı bir zarf içerisinde alacağınız E-Devlet şifresi size özeldir. Kimseyle paylaşmayınız.

E-Devlet Sistemi Üzerinde E-Devlet Şifresi İle BAĞ-KUR Hizmet Dökümü Nasıl Alınır?

Yapmanız gereken ilk işlem aşağıda vermiş olduğumuz ilgili bağlantı adresi tıklamak olacaktır. Yönlendirildiğiniz yeni sayfada sizden T.C. kimliğiniz üzerinden bazı bilgiler istenecektir. Resimli anlatım ile size yardım ederek işleminizi gerçekleştirmenizi sağlayacağız. Şimdi sırasıyla şu işlemleri takip ederek BAĞ-KUR hizmet dökümü sayfanıza ulaşınız;

  • Bağlantı adresine tıkladıktan sonra açılacak olan sayfa aşağıdaki resimde olduğu gibidir. Bu resimde daire içerisine alınmış olan “Kimliğimi Şimdi Doğrula” yazan butona tıklayınız.

4B Ödeme Dökümü

  • “Kimliğimi Şimdi Doğrula” seçeneğine tıkladıktan sonra açılacak olan sayfada aşağıdaki resimde olduğu gibi oklar ile gösterilmiş T.C. kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi sırasıyla ilgili alanlara giriniz.
  • Daha sonra aşağıdaki resimde olduğu gibi daire içerisine alınmış olan “Sisteme Giriş Yap” seçeneğine tıklayınız.

dsada

  • Bu işlemleri sırası ile eksiksiz bir şekilde gerçekleştirdiğinizde BAĞKUR hizmet dökümü alma işleminizi başarılı bir şekilde öğrenmiş olacaksınız.

E-Devlet Sistemi Üzerinden E-Devlet Şifresi İle BAĞ-KUR Hizmet Dökümü İçin TIKLAYINIZ!Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş