BAĞ-KUR GÜN SORGULAMA | Emekli Maaşı Sorgulama |Hesaplama| SGK | SSK |

BAĞ-KUR GÜN SORGULAMA

bağkur işe giriş bildirgesi

BAĞKUR gün sayınızı nasıl öğreneceğinizi bu yazımızda size kısaca anlatacağız. BAĞ-KUR gün sorgulama işlemi artık internet üzerinden kolayca yapılabilmektedir. BAĞ KUR gün sorgulama sayesinde prim günlerinizin miktarını öğrenebilirsiniz. Aynı zamanda işe girdiğiniz ve işten çıktığınız tarihi öğrenebilir, hangi işyerinde ne kadar süreyle çalıştığınızı bu işyerinin kodunu da sorgulayabilirsiniz. BAĞ-KUR gün sorgulama işleminin nasıl yapıldığını öğrenmek için aşağıda yazdığımız maddeleri takip ediniz.

Daha önceden BAĞ-KUR gün sorgulama işleminizi ve bunun gibi birçok işlemi internet üzerinden iki resmi site yardımı ile gerçekleştirebiliyorduk. Ancak bu resmi internet sitelerden şifresiz işlem gerçekleştiren E-SGM resmi internet sitesinin kapatılması nedeni ile artık şifresiz sorgulama işlemi gerçekleştirebilmemiz mümkün değildir. Artık bu işlemlerimizi yalnızca E-Devlet sistemi üzerinden E-Devlet şifresi ile güvenli bir şekilde gerçekleştirebiliyoruz.

E-Devlet sistemi üzerinden BAĞ-KUR gün sorgulama işlemi ve bunun gibi birçok işlemi gerçekleştirebilmek için E-Devlet şifresine sahip olmanız gerekmektedir. Eğer bir E-Devlet şifresine sahip değilseniz E-Devlet şifrenizi alabilmek için size en yakın merkez PTT şubesine kimlik bilgilerinizin okunabildiği nüfus cüzdanınız ile birlikte giderek E-Devlet şifresi alma başvurusunda bulunmanız gerekmektedir. E-Devlet şifrenizi alabilmek için son olarak 2 TL işlem ücretini de ödedikten sonra E-Devlet şifrenizi size özel kapalı bir zarf içerisinde teslim alabilirsiniz.

E-Devlet Sistemi Üzerinden E-Devlet Şifresi İle BAĞ-KUR Gün Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

  • E-Devlet sistemi üzerinden E-Devlet şifresi ile BAĞ-KUR gün sorgulama işlemi için T.C. kimlik numaranız ve E-Devlet şifreniz gerekmektedir. E-Devlet şifrenizi nereden ve nasıl alabileceğinizi yazımızda detaylı bir şekilde anlatmıştık.
  • Öncelikle yazımızın sonunda size vermiş olduğumuz bağlantı adresine tıklayınız.
  • Karşınıza çıkacak olan sayfa aşağıdaki resimde olduğu gibidir. Bu resimde daire içerisine alınmış olan “Kimliğimi Şimdi Doğrula” seçeneğine tıklayınız.

4B Hizmet Bilgisi

  • Yukarıdaki resimde olduğu gibi “Kimliğimi Şimdi Doğrula” seçeneğine tıkladığınızda karşınıza çıkacak olan sayfa da aşağıda olduğu gibidir. Bu sayfada bulunan ve oklarla gösterilmiş olan alanlara sırası ile T.C. kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi yazmanız gerekmektedir.
  • Daha sonra yine aynı resimde bulunan ve daire içerisine alınarak gösterilmiş olan “Sisteme Giriş Yap” seçeneğine tıklayınız.

dsada

Bu işlemleri sırası ile ve doğru bir şekilde gerçekleştirdiğinizde BAĞ KUR gün sorgulama işleminizi başarılı bir şekilde tamamlamış olacaksınız.

E-Devlet Sistemi Üzerinde E-Devlet Şifresi İle BAĞ-KUR Gün Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş