BAĞ-KUR EMEKLİLİK MAAŞI SORGULAMA | Emekli Maaşı Sorgulama |Hesaplama| SGK | SSK |

BAĞ-KUR EMEKLİLİK MAAŞI SORGULAMA

emeklilik

İleride daha rahat bir hayat isteyen vatandaşlarımız bir sigorta kurumuna başvurmuşlardır. İşte bu kavramda BAĞ-KUR emeklilik maaşı sorgulama işlemini nasıl yapacağınızı bu yazımızda size anlatacağız. SGK’nın resmi sitesi olan E-Devlet üzerinden E-Devlet şifrenizle güvenli bir şekilde yapabilirsiniz. E-Devlet üzerinden BAĞ KUR emeklilik maaşı sorgulama dahil 22 devlet kapısıyla ilgili bütün çalışmalarını, aklınıza takılan soruları ve bütün sorgulama işlemlerinizi yapabilirsiniz. E-Devlet’e girmek için bir E-Devlet şifrenizin olması gerekmektedir.

Daha önceden BAĞ-KUR prim borcu sorgulama işleminizi ve bunun gibi birçok işlemi internet üzerinden iki resmi site yardımı ile gerçekleştirebiliyorduk. Ancak bu resmi internet sitelerden şifresiz işlem gerçekleştiren E-SGM resmi internet sitesinin kapatılması nedeni ile artık şifresiz sorgulama işlemi gerçekleştirebilmemiz mümkün değildir. Artık bu işlemlerimizi yalnızca E-Devlet sistemi üzerinden E-Devlet şifresi ile güvenli bir şekilde gerçekleştirebiliyoruz.

E-Devlet sistemi üzerinden BAĞ-KUR prim borcu sorgulama işlemi ve bunun gibi birçok işlemi gerçekleştirebilmek için E-Devlet şifresine sahip olmanız gerekmektedir. Eğer bir E-Devlet şifresine sahip değilseniz E-Devlet şifrenizi alabilmek için size en yakın merkez PTT şubesine kimlik bilgilerinizin okunabildiği nüfus cüzdanınız ile birlikte giderek E-Devlet şifresi alma başvurusunda bulunmanız gerekmektedir. E-Devlet şifrenizi alabilmek için son olarak 2 TL işlem ücretini de ödedikten sonra E-Devlet şifrenizi size özel kapalı bir zarf içerisinde teslim alabilirsiniz. Bu şifreyi kaybetmemenizi öneririz. Lakin kaybettiğiniz taktirde şifre değiştirme işlemi 10 TL karşılığında

E-Devlet Sistemi Üzerinden E-Devlet Şifresi İle BAĞ-KUR Emeklilik Maaşı Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

E-Devlet şifrenizi aldıktan sonra veya zaten bir E-Devlet şifresine sahipseniz BAĞ-KUR emeklilik maaşı sorgulama işlemi çok kolay bir şekilde yapılmaktadır. Size aşağıda vermiş olduğumuz bağlantı adresine tıkladıktan sonra vermiş olduğumuz talimatları adım adım uygulayarak sonuca ulaşabilirsiniz. Bağlantı adresine tıkladıktan sonra ekrana gelecek yeni sayfaya:

  • Aşağıda bulunan resimde olduğu gibi daire içine alınarak işaretlenmiş olan “Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonuna basınız.

4B Emeklilik Aylık Bilgisi

  • Daha sonra karşınıza yeni bir ekran açılacak bu ekranda aşağıdaki resimde olduğu gibi T.C. kimlik numaranızı giriniz ve almış olduğunuz E-Devlet şifrenizi sırası ile giriniz.
  • Daha sonra yine aynı resimde daire içerisine alınarak işaretlenmiş olan “Sisteme Giriş Yap” seçeneğine tıklayınız.

dsada

  • Böylelikle BAĞ-KUR emeklilik maaşı sorgulama işleminizi E-Devlet sistemi üzerinden başarılı bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

E-Devlet Sistemi Üzerinden E-Devlet Şifresi İle BAĞ-KUR Emeklilik Maaşı Sorgulama İşlemi İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş